Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 15 kwietnia 2012

EXPOHunting 2012 - Relacja - pokaz psów myśliwskich

W terminie od 30 marca do 1 kwietnia 2012r, odbyła się trzecia edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich Expohunting 2012 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia.
W tym roku po raz pierwszy udaliśmy się na targi myśliwskie do Sosnowca. Kto nigdy nie był niech teraz uważnie czyta. Ja byłam po raz pierwszy ale powiem szczerze o wiele lat za późno. I ....na pewno pojedziemy w przyszłym roku. Dlaczego? Bo warto! Nigdzie nie znajdziecie w jednym miejscu tak szerokiej oferty i nowości.


Na zwiedzających czekało aż 130 wystawców z 8 krajów, reprezentujących blisko 240 polskich i światowych marek. W targach wzięli udział liderzy rynku: Kaliber Sp. z o.o., F. H. Knieja M. Rubiś, M. K. Szuster, Hubertus Pro Hunting G. Poklewski-Koziełł, Hubertus K. Senger & J. Krzyżosiak, J. Szymkowiak – Poznań, Mak, Redring, Hubertech Sp. z o.o. i PPHU KOLBA Łukasz Matuszczak. Miłośnicy czterech kółek mogli zobaczyć m.in. Jeepy – Compass, Grand Cheorkee oraz Wrangler w limitowanej wersji Arctic.
Zwiedzający mogli także posłuchać koncertów muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „RARÓG", oraz Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Technikum Leśnego w Brynku. Nowością były pokazy wabienia jelenia. To jedynie część atrakcji, które czekały na zwiedzających. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, pokazu sokolniczego oraz Hunting Fashion Show, czyli pokazu najnowszych trendów mody myśliwskiej. Wszystkie osoby, które chciały sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie mogły wykazać się na strzelnicy pneumatycznej, laserowej i ASG.Już po raz kolejny odbyła się prezentacja psów myśliwskich i wybór Championa EXPOHunting. W tym roku również nam udało się zaprezentować Karelskie Psy na Niedźwiedzie. Na targowej scenie Pan Waldemar Cichoń - myśliwy, a zarazem Prezes Bytomskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce rzeczowo i ciekawie, przybliżył zwiedzającym poszczególne rasy psów i ich zastosowanie w myślistwie. Na zakończenie pokazu spośród wszystkich zaprezentowanych psów publiczność wybrała Championa EXPOHunting 2012. Honorowy tytuł w tym roku otrzymała ESKA Herbu Węszynos – gończy polski, drugie miejsce zajął wyżeł niemiecki krótkowłosy ATAMAN z Hubertowych Łowiska, a trzecie para wyżłów ANTA LAVA Just Weimaraner i IRON ETNA Imperium Star. Na czwartym miejscu wyróżniono naszą parę karelskich psów na niedźwiedzie - INDY Pikimusta i JATTOSARVEN Lumi. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy oddali na nas głos :).Po przeczytaniu tej krótkiej relacji, nadal zadajesz sobie pytanie - "Czy warto w następnym roku przyjechać na targi EXPOHunting do Sosnowca?" Niech zachętą będzie dla ciebie liczba - sześciu tysięcy zwiedzających. Ty możesz być następny!
Pozdrawiam w tym miejscu wszystkich, których poznaliśmy na EXPO, a zwłaszcza miłośników Karelskich Psów na Niedźwiedzie :)!!!
Darz Bór!

2 komentarze:

 1. Witam Pania,

  Przypadkiem trafilam na Pani bloga. Chciałabym spytać, czy maja Państwo hodowlę karelskich psów na niedzwiedzie i czy sprzedaja Państwo szczeniaki.

  Pozdrawiam,

  Elżbieta Martyniuk  OdpowiedzUsuń
 2. Witam zapraszam na naszą stronę www.bearbusters.pl tam znajdzie Pani wszystkie informacje dotyczące naszej hodowli. Zapraszam wkrótce przyjdą na świat szczeniaki.
  Pozdrawiam
  Martyna Binek - Kasperkowiak

  OdpowiedzUsuń