Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 11 września 2011

Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich - Hunting Dogs National Show - Piotrków Trybunalski 2011

INDY Pikimusta - Karelski pies na niedźwiedzie - III miejsce na wystawie krajowej psów myśliwskich w Piotrkowie Trybunalskim 2011.Wystawa odbyła się na terenie Strzenicy PZŁ. Lubię to miejsce ze względu na możliwość schronienia się z psami w podcieniach drzew. Moje karelczyki bardzo dobrze znoszą w takich warunkach wysokie temperatury.
Pogoda dopisała a na wystawę zgłosiło się 457 psów. Równocześnie z wystawą krajową odbywały się - Klubowa Wystawa Ogarów i Gończych Polskich i Klubowa Wystawa Wyżłów.
W naszej rasie, prócz moich psów INDY Pikimusta i JÄTTÖSARVEN Lumi, zgłoszony został jeszcze w klasie młodzieży pies - Aksel Karelczyki z Jury.
Oceniał nas, sędzia - Leszek Siejkowski.
I tak Lumi otrzymała medal srebrny. Niestety tego dnia nie prezentowała się najlepiej. Przypuszczać mogę jedynie, że polowanie na kaczki i częste brodzenie z wyżłami w wodzie mogło spowodować tzw. efekt zimnego ogona. Teraz już to wiem. Niestety ową wiedzę posiadłam dopiero na wystawie...
Ale za to nasz Indy uzyskał uznanie i otrzymał nominacje do konkurencji finałowych. Indy - ocena exelent, medal złoty, tytuły: Zwycięzca (Winner) i Zwycięzca Rasy (Best of Breed), CWC.
Finały - BOG V - INDY Pikimusta I miejsce

Mimo dość wyczerpującego dla psów dnia doczekaliśmy konkurencji finałowych.
Ostatecznie Indy Pikimusta - Karelski pies na niedźwiedzie - III Miejsce Best in Show.

Oceny dokonał : Leszek Siejkowski.
Organizator:
Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Łodzi
www.lodz.zkwp.pl