Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 23 września 2012

XXI KLUBOWA WYSTAWA SZPICÓW I PSÓW RAS PIERWOTNYCH BYDGOSZCZ 2012

INDY Pikimusta - ZWYCIĘZCA KLUBU, ZWYCIĘZCA RASY. I Miejsce - Najpiękniejszy Nordycki Pies Myśliwski- BISS Sekcji 2 - 2012
W dniu 22.09.2012 w Bydgoszczy odbyła się XXI Klubowa Wystawa Szpiców i Psów Ras Pierwotnych. Tegoroczna wystawa poświęcona była upamiętnieniu grupy szpiców myśliwskich. Odbyło się sympozjum, na którym Pani Ewa Szeliga - Szeremeta dokonała odczytu "Szpice myśliwskie" a Pan Marek Bork - Grabkowski przedstawił "Choroby odzwierzęce grożące człowiekowi i psu podczas pracy i polowania". Grupa V to osiem sekcji ponad 50 ras i ich odmiana, a każda z nich w inny sposób pomaga i pracuje dla człowieka. Szpice zaprzęgowe, myśliwskie: karelski pies na niedźwiedzie, łajki wykorzystywane do polowań w krajach skandynawskich: Norwegii, Finlandii, Szwecji a także w Rosji - na niedźwiedzie, łosie, dziki i nie tylko. Coraz większą popularność zdobywają też w Europie, w tym w Polsce. W USA i Kanadzie pełnią rolę stróżów i obrońców domostw przed niedźwiedziami. Szpice stróżujące, europejskie, azjatyckie, psy ras pierwotnych, w tym z pręgą na grzbiecie.
Na wystawę klubowa zgłoszone zostały 3 karelskie psy na niedźwiedzie: kl. młodzieży - KAREL Albus, kl. championów - INDY Pikimusta - :) i kl.otwarta - BIANKA Krajeńska Kraina. Sędzia Elżbieta Augustyniak przyznała naszemu psów - INDY - ocenę doskonałą, medal złoty, CWC, BOB, tytuł Zwycięzcy Klubu. W tym roku mimo obecności na wystawie nikt z kolegów nie został na finałach sekcji 2 - Nordyckie Psy Myśliwskie , a szkoda. I tym razem a konto i bez porównania do jakiejkolwiek ras - INDY otrzymał pierwsza lokatę sekcji drugiej. W finałach niestety nie udało nam się stanąć na podium, a szkoda, bo Karel to w końcu szpic myśliwski :)