Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 15 kwietnia 2012

EXPOHunting 2012 - Relacja - pokaz psów myśliwskich

W terminie od 30 marca do 1 kwietnia 2012r, odbyła się trzecia edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich Expohunting 2012 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia.
W tym roku po raz pierwszy udaliśmy się na targi myśliwskie do Sosnowca. Kto nigdy nie był niech teraz uważnie czyta. Ja byłam po raz pierwszy ale powiem szczerze o wiele lat za późno. I ....na pewno pojedziemy w przyszłym roku. Dlaczego? Bo warto! Nigdzie nie znajdziecie w jednym miejscu tak szerokiej oferty i nowości.


Na zwiedzających czekało aż 130 wystawców z 8 krajów, reprezentujących blisko 240 polskich i światowych marek. W targach wzięli udział liderzy rynku: Kaliber Sp. z o.o., F. H. Knieja M. Rubiś, M. K. Szuster, Hubertus Pro Hunting G. Poklewski-Koziełł, Hubertus K. Senger & J. Krzyżosiak, J. Szymkowiak – Poznań, Mak, Redring, Hubertech Sp. z o.o. i PPHU KOLBA Łukasz Matuszczak. Miłośnicy czterech kółek mogli zobaczyć m.in. Jeepy – Compass, Grand Cheorkee oraz Wrangler w limitowanej wersji Arctic.
Zwiedzający mogli także posłuchać koncertów muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „RARÓG", oraz Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Technikum Leśnego w Brynku. Nowością były pokazy wabienia jelenia. To jedynie część atrakcji, które czekały na zwiedzających. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, pokazu sokolniczego oraz Hunting Fashion Show, czyli pokazu najnowszych trendów mody myśliwskiej. Wszystkie osoby, które chciały sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie mogły wykazać się na strzelnicy pneumatycznej, laserowej i ASG.Już po raz kolejny odbyła się prezentacja psów myśliwskich i wybór Championa EXPOHunting. W tym roku również nam udało się zaprezentować Karelskie Psy na Niedźwiedzie. Na targowej scenie Pan Waldemar Cichoń - myśliwy, a zarazem Prezes Bytomskiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce rzeczowo i ciekawie, przybliżył zwiedzającym poszczególne rasy psów i ich zastosowanie w myślistwie. Na zakończenie pokazu spośród wszystkich zaprezentowanych psów publiczność wybrała Championa EXPOHunting 2012. Honorowy tytuł w tym roku otrzymała ESKA Herbu Węszynos – gończy polski, drugie miejsce zajął wyżeł niemiecki krótkowłosy ATAMAN z Hubertowych Łowiska, a trzecie para wyżłów ANTA LAVA Just Weimaraner i IRON ETNA Imperium Star. Na czwartym miejscu wyróżniono naszą parę karelskich psów na niedźwiedzie - INDY Pikimusta i JATTOSARVEN Lumi. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy oddali na nas głos :).Po przeczytaniu tej krótkiej relacji, nadal zadajesz sobie pytanie - "Czy warto w następnym roku przyjechać na targi EXPOHunting do Sosnowca?" Niech zachętą będzie dla ciebie liczba - sześciu tysięcy zwiedzających. Ty możesz być następny!
Pozdrawiam w tym miejscu wszystkich, których poznaliśmy na EXPO, a zwłaszcza miłośników Karelskich Psów na Niedźwiedzie :)!!!
Darz Bór!